A A A K K K
для людей з порушеннями зору
КУ "Краснокутський Інклюзивно-Ресурсний Центр"
Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області

Організація процесу роботи з дітьми дошкільного віку, які мають розлади аутичного спектру за програмою "Розквіт"

 

...головне не навчити дитину вирізняти квадратне від круглого, а показати їй, скільки чудових і захоплюючих переживань приховано в творчій грі, пізнанні нового, взаємодії з іншими людьми та навколишнім світом

Баррі та Самарія Кауфманн

 

Організація процесу роботи з дітьми дошкільного віку, які мають розлади аутичного спектру базується на лінії розвитку «Пізнавальна» (розвиток чуттєвого досвіду, становлення загального інтелекту;головне поняттязнання) та освітній лінії - «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі».

Обрана освітня лінія поділяється на 5 Рівнів послідовної корекційної-розвивальної та освітньої роботи:

І Рівень – Чуттєвий досвід;

ІІ Рівень – Знання про предмет;

ІІІ Рівень – Знання про властивості предмета;

ІV Рівень – Знання про зв’язки між предметами, взаємовідношення;

V Рівень – Знання про послідовність, причину і наслідок дій та подій.

Кожен Рівень вміщує в себе відповідні компетенції, якими повинна володіти дитина і ні в якому разі не залежить від вікової періодизації. Тобто дитина 7 років може мати компетенції, що відповідають І Рівню і навпаки – компетенції дитини 3 років можуть відповідати V Рівню.

То ж для початку визначаємо рівень компетенції дитини. Для цього треба переглянути кожен з розділів від І доV. У таблицях вказано орієнтовні лексичні теми, що сприяють комплексному оволодінню компетенціями, збагаченню лексичного запасу дитини, формуванню знань та уявлень про навколишній світ.

Якщо дитина має компетенції що відповідають, наприклад, І Рівню, то подальша робота з нею - це оволодіння  компетенціями ІІ Рівня, а значить вам потрібно перейти на розділ 2 і так далі.

Крім того ви маєте змогу отримувати консультації онлайн з будь-яких питань щодо даного виду роботи за вказаними на сайті телефоном 0963423840 та через Viber (за цим же номером).

 

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора