A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
КУ "Краснокутський Інклюзивно-Ресурсний Центр"
Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області

Як говорити з дітьми про карантин

Дата: 15.05.2020 17:09
Кількість переглядів: 164

Чи визнає ТПП України карантин та спалах коронавірусу форс-мажором?

Як говорити з дітьми про карантин

Станьте впевненими. Важливо говорити з дітьми про те, що відбувається наразі, тобто про коронавірус та карантин. Діти відчувають, коли дорослі поводяться невпевнено або налякані. Тож насамперед зустріньтеся зі своїм страхом, злістю, розгубленістю віч-на-віч. Поміркуйте, як ви можете нормалізувати свій настрій та емоційний стан.

Будьте щирими. Під час розмови з дитиною зберігайте спокій — це дасть їй відчуття опори. Життєво необхідно, щоб дитина бачила: мама і тато знають, що відбувається і як подбати про безпеку. Утім, якщо не можете впоратися, ліпше покажіть, що хвилюєтеся. Не вдавайте, що все добре, коли ви насправді панікуєте.

Пояснюйте зрозуміло. Врахуйте вік своєї дитини та надайте їй адекватну та зрозумілу інформацію про карантин. Не лякайте дитину! Найліпше під час бесіди — звернутися до досвіду дитини: «Зараз багато людей у різних країнах захворіли. Пам’ятаєш, коли ти хворів, ми залишалися вдома, аби не заразити інших. Щоб люди, зокрема діти, не хворіли або хворіли менше, вирішили на певний час закрити дитячі садочки. Так зробили, аби подбати про нас. Ми в безпеці. Ти будеш вдома і ми придумаємо, чим зайнятися, аби не нудьгувати». Основна мета бесіди — зменшити відчуття тривоги та заспокоїти дитину. Якщо не знаєте, як почати розмову з дитиною про карантин, спочатку запитайте у неї, що вона вже знає.

Створіть правила. Боятися нормально! Особливо коли є реальна загроза. Утім, коли людина боїться вона робить багато безладних нелогічних дій. Тому напишіть список того, що важливо робити. Важливо саме написати список — від руки. Це допоможе структурувати думки і заспокоїтися. Залучіть до цього заняття і дитину: нехай вона занотує свої справи за допомогою спеціальних позначок чи повністю намалює план дій. Щоденна рутина дає відчуття безпеки та стабільності в новій і невизначеній ситуації. Придумайте правила поведінки і оберігайте одне одного від вірусу!

Залучіть до місії. Діти люблять почуватися дорослими, а ще люблять таємниці та секрети. Тож придумайте правила поведінки, аби захистити одне одного від вірусу. Важливо пояснити дитині, що у людей є різні способи захисту від вірусу, один із яких — залишатися вдома. Можна навіть назвати це головною місією дитини. Так буде зрозуміліше, чому тато і мама працюють вдома або ходять у магазин — у них своя місія. І разом ви — сила!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора